Temperatury dyżurne w magazynach, a promienniki ciepła

szukaj:

Większość magazynów wymaga utrzymywania temperatury na określonym poziomie. Tylko w ten sposób przechowywane w nich produkty utrzymają swoją jakość, a zatrudnieni tam pracownicy będą czuli się komfortowo. Aby zapewnić optymalne warunki do ich magazynowania, należy zadbać o zamontowanie w magazynie skutecznych, niezawodnych systemów ogrzewania.

W czasie gdy magazyny nie są użytkowane również należy dbać o utrzymywanie w nich odpowiedniej temperatury. Ułatwia to szybkie ogrzanie powietrza, gdy zajdzie taka potrzeba. Minimalną temperaturę, która musi być utrzymywana w magazynie w tym czasie określa się jako temperaturę dyżurną.

Utrzymywanie temperatury dyżurnej w magazynie jest niezbędne również ze względu na ludzi, którzy w nim pracują. Trudno wyobrazić sobie efektywną pracę w temperaturze niższej niż kilkanaście stopni Celsjusza.

W większości magazynów w celu utrzymywania temperatury dyżurnej wykorzystuje się promienniki ciepła. To praktyczne urządzenia, które pozwalają na utrzymywanie pożądanej temperatury przy małym zużyciu energii i małych stratach ciepła.

Niewątpliwą zaletą promienników, która predysponuje je do takich zastosowań jest małe zużycie paliwa. W efekcie utrzymywanie pożądanej temperatury w magazynie jest bardzo ekonomiczne, bez względu na jego powierzchnię i kubaturę. Tego samego nie da się niestety powiedzieć o tradycyjnych systemach ogrzewania. Promienniki ciepła zdecydowanie je przewyższają pod tym względem.

Nic dziwnego, że bardzo nieliczne magazyny są obecnie ogrzewane w oparciu o wykorzystanie zwykłych grzejników. Zastosowanie w tym celu promienników jest znacznie korzystniejsze, przede wszystkim ze względów finansowych. Co więcej, promienniki ciepła dają możliwość wydzielenia w magazynie stref różniących się temperaturą, co okazuje się niezwykle praktyczne.