Komfortowe warunki pracy to jeden z podstawowych czynników wpływających na efektywność pracowników. Ci, którzy dobrze się czują, osiągają lepsze rezultaty w pracy i są w nią bardziej zaangażowani. Jeśli zamiast na pracy skupiamy się na poszukiwaniu sposobu na ogrzanie się, trudno oczekiwać, że nasza praca będzie efektywna.
Zwykle przyjmuje się, że optymalna temperatura do pracy to 21 stopni. W takich warunkach pracuje się nam najlepiej, a nasza praca jest najbardziej wydajna. Gdy jest zbyt zimno, nie możemy się skupić. Zbyt wysoka temperatura wywołuje w nas z kolei uczucie senności.
Kiedy ustaliliśmy już, jaka temperatura ma panować w pomieszczeniu, musimy jeszcze zdecydować, w jaki sposób chcemy ją uzyskać. Możliwości jest całe mnóstwo, jednak do najbardziej efektywnych systemów ogrzewania należą niewątpliwie promienniki ciepła.
Zasada ich działania sprawia, że ciepło wytwarzane jest bardzo szybko. Dzięki temu osoby, które znajdują się w pobliżu promienników szybko odczuwają poprawę komfortu cieplnego.
Duże znaczenie ma też sposób rozchodzenia się ciepła generowanego przez promienniki ciepła. Gromadzi się ono w pobliżu promienników, ponieważ ogrzewają one powierzchnie, a nie powietrze. Nie należy obawiać się strat ciepła w skutek gromadzenia się ciepłego powietrza w górnych partiach pomieszczenia. Takie zjawisko jest bardzo charakterystyczne dla tradycyjnych systemów ogrzewania.
Warto wspomnieć też o walorach ekonomicznych promienników. Ich stosowanie jest ze wszech miar opłacalne. Zużycie paliwa przez promienniki ciepła jest niewielkie, a cała energia przekształcana jest w ciepło. W połączeniu z niewielkimi stratami energii sprawia to, że ogrzewanie pomieszczeń przy użyciu promienników jest bardzo korzystne z ekonomicznego punktu widzenia.